Začíname hrať na klavíri

Bude vás hra na klavír baviť?

V prípade, že ste úplný začiatočník ao klavír alebo Piana ešte neviete vôbec nič, radíme vám investovať do lacnejšieho typu hudobného nástroja. Po roku pravidelného tréningu už budete zaiste vedieť, či vás hra na piáno alebo klavír nadchla natoľko, že chcete pokračovať ďalej. Ak sa rozhodnete pre ďalšie hodiny venované hre na klavír alebo piano, možno bude na čase, zaobstarať si lepší a drahší hudobný nástroj, na ktorom budete svoju hru zdokonaľovať. Ak sa však rozhodnete, že hra na klavír nie je pre vás to pravé orechové a chcete skúsiť iný hudobný nástroj, nie je nič jednoduchšie než piáno alebo klavír predať a venovať sa inému koníčku. Z tohto dôvodu si ľudia väčšinou zaobstarávajú v tejto prvotnej fáze, kedy ide skôr o vyskúšanie vášho záujmu alebo záujmu vášho dieťaťa o hru na klavír, lacnejšie verzie klavíra alebo piána. Až v prípade, že už viete, že u hry na klavír alebo piana zostanete, ponúka sa variant zaobstarať si kvalitnejší nástroj. Výkupov pianín a klavírov existuje celý rad a záujemcov o ich kúpu tiež, preto sa nebojte, že by vám doma tento klávesový nástroj zostal.

Kde kúpiť prvé piáno?

Ale aby sme nepreskakoval. Kde, ale svoje prvé piano alebo klavír zaobstarať? Piana aj klavíry môžete kúpiť v podstate kdekoľvek. Najväčší výber nájdete predovšetkým u predajcov pianín a klavírov alebo na rôznych internetových inzertných serveroch s ponukou klávesových nástrojov. Dajte si však pozor, aby ste vybrali správne, pretože nie každý hudobné nástroje je ihneď určený k prvému tréningu. Niektoré piana a klavíry je najprv nutné opraviť, to znamená vykonať repasáciu mechaniky, vyčistiť a naladiť. Preto odporúčame radšej kupovať piana a klavíry u odborníkov, ktorí sa zaoberajú nielen výkupom, opravou, predajom, ale aj servisom pián a celej tejto problematike rozumie. Predsa len kúpa klavíra alebo piana u neznámeho človeka na internete nemusia dopadnúť vždy podľa vašich predstáv a vy sa následne môžete čudovať, že piano alebo klavír, ktorý ste práve zakúpili, za veľa nestojí.

Piano alebo klavír?

Aký je rozdiel medzi klavírom a pianom, a pre ktorú verziu hudobného nástroja sa rozhodnúť vám poradíme v tomto článku:Rozdíl medzi klavírom, krídlom, pianín a pianom

Akú značku piána zaobstarať?

Ďalším vaším rozhodnutie bude to, akú značku hudobného nástroja si zaobstaráte. Či Petrof, Förster, Steinway, Yamaha, Bechstein alebo úplne inú. Výrobcov pianín a klavírov je celý rad, preto je dobré sa pri kúpe poradiť s niekým, kto hre na klavír rozumie. Môže to byť napríklad váš kamarát, ktorý už dlhé roky na klavír či piano hrá a vyskúšal už viac značiek alebo sa môžete opýtať v hudobnej škole, kam budete na hodiny hudby dochádzať. To, kde budete zháňať referencie, záleží len a len na vás. Pamätajte však na to, že najlepšie vám poradia skúsený predajcu pianín .

Hrajte s chuťou!

Potom už bude záležať len na cene, ktorú budete chcieť do vami vybraného nástroja investovať a samozrejme aj na tom, s akým odhodlaním a nadšením sa do hry na svoje prvé piano alebo svoj ​​prvý klavír pustíte!

 

Zaujíma vás o klavír a Piano viac?

Prečítajte si aj ďalšie články venované tejto téme :

Ako správne vybrať piano?
Ako najlepšie starať o piano?
Jednotlivé komponenty klavíra
neoddeliteľnou súčasťou piana
História klavírov
Kdy začať hrať na klavír?
prstoklad pri hre na klavír